Psychiatria
Wizyty w gabinecie Centrum Medyczne
Ul. Wolności 338b, Zabrze
Pokaż dojazd
e-Wizyty(wideokonsultacje)


Enterna Medica Centrum Nowoczesnej Medycyny – teleporady lekarza psychiatry

Lekarz specjalista psychiatra w Enterna Medica konsultuje pacjentów, którzy zgłaszają dolegliwości utrzymujące się przez dłuższy czas, do których należą:

 • lęk,
 • bezsenność,
 • nietypowe dolegliwości w klatce piersiowej,
 • kołatania serca,
 • apatia,
 • uczucie fizycznego zmęczenia,
 • bezradność,
 • nadaktywność,
 • natłok myśli,
 • problemy z koncentracją,
 • problemy z pamięcią.

Nie bagatelizuj powyższych objawów - należy jak najszybciej rozpocząć odpowiednią diagnostykę. Mogą to być objawy poważnych chorób. Nie zawsze jesteśmy w stanie sami ocenić nasz stan zdrowia. Jeśli bliskie osoby mówią, że nasze zachowanie bardzo się zmieniło i niepokoją się o nasz stan psychiczny, warto umówić się do lekarza psychiatry. Nawet jeśli nie dostrzegamy u siebie objawów opisanych powyżej. W kompetencjach lekarza psychiatry w Enterna Medica leży zdiagnozowanie przyczyny oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Przebycie COVID-19 wiąże się z ryzykiem różnorodnych zaburzeń psychicznych. W ich powstawaniu znaczenie ma nie tylko bezpośredni wpływ wirusa SARS-COV-2 na tkankę mózgową, ale też procesy zapalne, zwłaszcza epizody wysokiej gorączki, ograniczenia aktywności fizycznej, zmiany naczyniowe i niedotlenienie mózgu. Nie bez znaczenia jest też izolacja, problemy finansowe i lęk przed pogorszeniem sytuacji materialnej, wyczerpanie pracą, lęk przed zachorowaniem, kalectwem lub śmiercią oraz lęk o najbliższych.

Liczba osób doznających cierpień psychicznych po COVID-19 jest znaczna. Znaczna część zaburzeń utrzymuje się długo po wyleczeniu infekcji, więc powinna być traktowane jako jej długotrwałe powikłania. Wspomniane problemy pojawiają się zarówno u osób z wcześniejszymi obciążeniami (np. z niewielką bezsennością lub nieznacznie wzmożonym poziomem lęku), jak i u osób wcześniej zdrowych.

Najczęściej opisywanymi dolegliwościami są bezsenność, lęk i depresja. Zaburzenia te utrzymują się przez dłuższy czas po infekcji, powodując znaczące pogorszenie jakości życia, utrudniając rehabilitację i powrót do normalnego życia.

Jeśli przeszedłeś zawał i zmagasz się z depresją po tym traumatycznym przeżyciu lub cierpisz z powodu lęku przed kolejnym zawałem nie zwlekaj umów się na wizytę do lekarza psychiatry w Enterna Medica otrzymasz pomoc najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.

Czekają na Ciebie wysokiej klasy specjaliści – lekarze psychiatrzy – dr hab. n. med., prof. ŚUM Robert Pudlo oraz dr Łukasz Kunert – którzy koncentrują się głównie na psychiatrii konsultacyjnej, w tym na związkach między chorobami serca a zaburzeniami psychicznymi.

dr hab. n. med., prof. SUM
Robert Pudlo
psychiatra
Śląski Uniwersytet Medyczny
Wizyta stacjonarna
Centrum Medyczne
Ul. Wolności 338b, Zabrze
e-Wizyta (wideokonsultacja)
Umów wizytę
dr n. med.
Łukasz Kunert
psychiatra
Zakład Psychoprofilaktyki Katedry Psychiatrii, Śląski Uniwersytet Medyczny
Wizyta stacjonarna
Centrum Medyczne
Ul. Wolności 338b, Zabrze
e-Wizyta (wideokonsultacja)
Umów wizytę