dr n. med. Michał Żorniak
gastrologia
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii-Curie Skłodowskiej w Warszawie
e-Wizyta (wideokonsultacja)
Umów wizytę gastrologiczną
Zarezerwuj przez internet
Skontaktuj się telefonicznie
+ 48 518 313 600
Godziny pracy rejestracji:
pon-pt: 15:00-20:00
O mnie

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2010 roku. Od 2021 roku pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, gdzie wykonuje badania i zabiegi endoskopowe, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki chorób trzustki i dróg żółciowych. Dr Żorniak większość swojego czasu poświęca diagnostyce i terapii chorób trzustki oraz dróg żółciowych, a także górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Szczególnym polem zainteresowań jest diagnostyka i leczenie chorób trzustki, dróg żółciowych oraz wątroby. Dr Żorniak jest współautorem wytycznych postępowania w chorobach wątroby opublikowanych w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz rozdziałów w książkach dotyczących chorób trzustki, dróg żółciowych, zaburzeń cholestatycznych oraz stłuszczeniowej choroby wątroby.

Jest autorem ponad 30 publikacji z dziedziny gastroenterologi i hepatologii. W latach 2019-2021 pracownik Kliniki Gastroenterologii oraz Grupy Naukowej Chorób Trzustki Uniwersytetu Ludwika i Maximilliana w Monachium. Dr Żorniak odbył staże kliniczne i endoskopowe w renomowanych centrach europejskich zajmujących się zagadnieniami chorób wątroby i trzustki (Lizbona 2018; Monachium 2019; Marsylia 2022). Języki obce: angielski, niemiecki.