dr n. med. Michał Żorniak
gastrologia
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii-Curie Skłodowskiej w Warszawie
Wizyta stacjonarna
Centrum Medyczne
Ul. Wolności 338b, Zabrze
Pokaż dojazd
e-Wizyta (wideokonsultacja)
Umów wizytę gastrologiczną
Zarezerwuj przez internet
Skontaktuj się telefonicznie
+ 48 518 313 600
Godziny pracy rejestracji:
pon-pt: 15:00-20:00
O mnie

Jest pracownikiem Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie (2021-2023), a od 2023 roku zatrudniony w Pracowni Endoskopii NIO w Gliwicach, gdzie wykonuje badania i zabiegi, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki chorób trzustki i dróg żółciowych. Kończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2010 roku.

Dr Żorniak większość swojego czasu poświęca diagnostyce i terapii chorób trzustki oraz dróg żółciowych, a także górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Szczególnym polem zainteresowań jest diagnostyka i leczenie chorób wątroby. Dr Żorniak jest współautorem wytycznych postępowania w chorobach wątroby opublikowanych w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz rozdziałów w książkach dotyczących chorób cholestatycznych, stłuszczenia wątroby oraz chorób dróg żółciowych. Jest autorem ponad 30 publikacji z dziedziny gastroenterologii i hepatologii.

W latach 2019-2021 pracownik Kliniki Gastroenterologii oraz Grupy Naukowej Chorób Trzustki Uniwersytetu Ludwika i Maximilliana w Monachium.

Dr Żorniak odbył staże kliniczne i endoskopowe w renomowanych centrach europejskich zajmujących się zagadnieniami chorób wątroby i trzustki (Lizbona 2018; Monachium 2019; Marsylia 2022)

Języki obce: angielski, niemiecki.